راههای تنگ کردن واژن

آیا راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان طبیعی تنها شامل جراحی است ؟ علت تنگ شدن واژن بعد از سزارین چیست ؟ آیا واژن در زایمان طبیعی گشاد میشود؟بسیاری از خانم ها تصور می کنند با روش های خانگی می توانند اقدام به تنگ کردن واژن کنند . در صورتی که این روش ها موقت است و تاثیر بلند مدت ندارد . بنابراین برای اقدام باید حتما به پزشک جراح زیبایی زنان مراجعه کرد . در این مقاله قصد داریم درباره تکنیک های تنگ کردن واژن و تفاوت آنها با هم صحبت کنیم .

سیستم جدید که همان استفاده از نخ یا PPL نیازی به آنتی بیوتیک ندارد . تنها در برخی موارد نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی می باشد . از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر شیرین شمس متخصص زنانشماره های۸۸۱۹۲۷۴۸ تماس بگیریرد. ارتباط با دکتربه اینستاگرام مراجعه کنید.

تکنیک های تنگ کردن واژن

پرینورافی

یکی از روشهای تنگ کردن واژن ، پرینورافی است . پرینورافی نوعی روش تهاجمی( جراحی ) است که در بیمارستان انجام می شود . این جراحی تحت بیهوشی انجام می شود و حدود یک ساعت به طول می انجامد . نیاز به آنتی بیوتیک وریدی دارد و در برخی موارد لازم است بیمار تا در بیمارستان بستری شود و ریکاوری طولانی دارد .

تنگ کردن واژن با نخ

ولی سیستم جدید که همان استفاده از نخ یا PPL نیازی به آنتی بیوتیک ندارد . تنها در برخی موارد نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی می باشد . از بی حسی موضعی در این روش استفاده می شود . نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد . دوره ریکاوری کوتاه است . بیمار بعد از یک تا دو هفته بعد از می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و فعالیت خود را شروع کند . ماندگاری و طول عمر این روش از پرینورافی نیز بیشتر است .

راههای تنگ کردن واژن

راههای تنگ کردن واژن

کدام تکنیک تنگ کردن واژن را انتخاب کنیم؟

بسیاری از بیماران از دکتر شیرین شمس متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند که کدام روش برای تنگ کردن مناسب است ؟ دکتر در پاسخ می گوید : الگوی خاصی برای تنگ کردن واژن وجود ندارد که بتوان برای همه افراد آن را اعمال کرد . انتخاب این روش به تشخیص پزشک بستگی دارد . زیرا پزشک باید بیمار را معاینه کند تا مشکل را بررسی کند :

  • آیا مشکل از شلی واژن است ؟
  • آیا مربوط به سابقه جراحی های قبلی است ؟
  • در اثر زایمان طبیعی است ؟
  • در اثر افزایش یا کاهش وزن متوالی است ؟
  • ناشی از اسکار سایر جراحی ها می باشد ؟
  • در اثر ورزش های سنگینی که بیمار داشته است ؟

بنابراین تکنیک را بر اساس شرایط بیمار می توان انتخاب کرد  . گاهی فرد نیاز به جراحیی ، نخ واژن ، هایفوتراپی یا آر اف وجود دارد .

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر روشی مناسبی برای تنگ کردن واژن می باشد اما هر فردی اندیکاسیون آن را ندارد .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =